Fizyotera

Özel Şirketlerde Danışmanlık Hizmetleri

Çalışanların işyerlerindeki aktivitelerine bağlı ağrı, hareket kısıtlılığı ve işte uzun süre aynı pozisyonda kalmaya bağlı oluşan iskelet sistemine bağlı yakınmaları, yaygın olarak görülen sağlık sorunlarındandır.

Çalışanların işyerlerindeki aktivitelerine bağlı ağrı, hareket kısıtlılığı ve işte uzun süre aynı pozisyonda kalmaya bağlı oluşan iskelet sistemine bağlı yakınmaları, yaygın olarak görülen sağlık sorunlarındandır. İşe bağlı hastalıklardaki yeni olguların %50’sini Kas-İskelet Sistemi Hastalıkları oluşturmaktadır. Mesleki kas iskelet sistemi hastalıkları olarak adlandırılabilen bu hastalıkların oluşumlarında; iş yerinde tekrarlamalı, zorlamalı hareketler, vücudun kötü pozisyonlarda kullanımı ve ergonomik yetersizlikler önemli rol oynar.

Son dönemlerde endüstrileşmiş ülkelerde kas iskelet sistemi hastalıkları sıklığında ve maliyetinde görülen belirgin artış; çalışanın, işverenin, hükümetin, sağlık hizmet sistemlerinin ve sigorta şirketlerinin dikkatini bu konuya çekmiş, risk etkenleri, ergonomi eğitimi ve ergonomik girişimleri kapsayan ergonomi programları ve rehabilitasyon yaklaşımları konularında çalışmalar hız kazanmıştır. Avrupa’da her dört çalışandan biri bel-sırt (%24.7) veya genel kas ağrısından (%22,8) yakınmaktadır. Toplumun ortalama yaşı yükseldikçe bu probleminde topluma olan etkisi artmaktadır.

Türkiye’de Sakatlık yükü (YLD-Years Lost due to Disability) sıralamasında kas iskelet hastalıkları %9,9 ile üçüncü sırada yer almakta ve yasalarda meslek hastalığı olarak kabul edilmektedir. Buna karşın, çalışanlar, işverenler, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgilenen profesyoneller tarafından bu yönüyle yeterince tanınmamaktadır. Kas iskelet hastalıklarının sıklığı, risk etkenleri, iş günü kaybı, sigorta tazminatları, maliyeti ve korunma eğitimi ile ergonomik girişimlerin etkinliği konusundaki çalışmalar çok yetersizdir. İşyerlerinde bu yakınmaların değerlendirilmesi, koruyucu önlemlerin alınması ve bu önlemlerin etkisinin düzenli olarak kontrol edilmesi ile kas iskelet hastalıklarını belirgin oranda azaltılabilmektedir.

Biz de Fizyotera  Manuel Terapi Merkezi ailesi olarak bu bağlamda kurumsal şirketlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz

8523

MEMNUN MÜŞTERİLER

Tekrar ağrısız ve sağlıklı hayata kavuşan mutlu insanları görmek bizi de mutlu ediyor.

40

EĞİTMENLER

Tüm uzman fizyoterapist ve Eğitmenlerimiz 7/24 ihtiyaç duyduğunuzda daima yanınızda.

36

PROSEDÜRLER

Yurt dışı eğitim sertifikalarımızla alanında uzman tüm ekibimiz önce sağlığınızı düşünür.

126

TEDAVİLER

Boyun Fıtığı, Fibromiyalji, Boyun Düzleşmesi, Vertigo, İş Yaralanmaları ve Bel Fıtığı

Sizin için

FİZYOTERA EKİBİ

Mesaj bırakın

TANIŞALIM