Fizyotera

Spor Yaralanmaları

Spor Yaralanmalarından sonra gerek ameliyat edilen gerekse ameliyatsız tedavi edilen sporcularda, yeniden aktif spor yaşamına dönüşü belirleyen etkenlerin başında uygun bir rehabilitasyon programı gelir. Kişiye özgün, iyi planlanmış ve sporcuya mümkün olduğu kadar aktif bir rol ve sorumluluk veren rehabilitasyon programları, aktif spor yaşamına geçilmesinde önemli bir yer tutar.

Spor yaralanmaları gerek amatör gerekse profesyonel olarak spor yapan kişilerde sıklıkla görülen ve sakatlığa yol açabilen kas iskelet sistemi hasarlarıdır. Her hastalıkta olduğu gibi en ideali hastalığın oluşumunu önlemektir. Bunun için uygun antrenman teknikleri, uygun malzemeler kullanılmalı, kişisel faktörleri ekarte etmek için sporcu belirli aralıklarla sağlık kontrolünden geçirilmeli ve bilinçlendirilmelidir.

Spor Yaralanmaları
Spor Yaralanmaları

Spor yaralanmalarında problemin doğru ve net olarak ortaya konması tedavi planı açısından son derece önemlidir. Burada hekimin dikkatli gözlem ve muayenesinin yanı sıra ayrıntılı görüntüleme tekniklerinin kullanılması da önem taşır.

Teşhis sonrası tedavinin cerrahi mi yoksa konservatif mi olacağına karar verilir. Ancak her iki durumda da rehabilitasyon çalışmalarına erken başlanılması önemlidir.

8523

MEMNUN MÜŞTERİLER

Tekrar ağrısız ve sağlıklı hayata kavuşan mutlu insanları görmek bizi de mutlu ediyor.

40

EĞİTMENLER

Tüm uzman fizyoterapist ve Eğitmenlerimiz 7/24 ihtiyaç duyduğunuzda daima yanınızda.

36

PROSEDÜRLER

Yurt dışı eğitim sertifikalarımızla alanında uzman tüm ekibimiz önce sağlığınızı düşünür.

126

TEDAVİLER

Boyun Fıtığı, Fibromiyalji, Boyun Düzleşmesi, Vertigo, İş Yaralanmaları ve Bel Fıtığı

Sizin için

FİZYOTERA EKİBİ

Mesaj bırakın

TANIŞALIM